Про систему OpenTest

 

OpenTest 2.0 – це комп’ютерна система тестування знань, створена для очного підсумкового контролю якості засвоєння теоретичного матеріалу, набутих знань і практичних навичок студентів.

Основною особливістю системи OpenTEST 2.0 є її спрямованість на забезпечення тестування з максимально строгою звітністю. Областю застосування можуть бути різноманітні підсумкові тестування, заліки, іспити, кваліфікаційні тести та будь-які інші види контролю знань, у яких головну роль відіграє максимально об’єктивна оцінка знань.

Система OpenTest 2.0 є вільно розповсюджуваним програмним засобом з відкритим кодом. Вона була розроблена у Харківському національному університеті радіоелектроніки (розробник: Напраснік Сергій) і уже тривалий час використовується для проведення підсумкового тестування у ряді ВНЗ України.

Система працює на основі веб-серверу, тобто для її роботи потрібен тільки мережевий доступ до серверу (на якому встановлена система) та веб-браузер на робочому комп’ютері.

Детальніше з системою OptenTest нажаль уже не можна ознайомитись на офіційному сайті системи opentest.com.ua. Так як сайт довгий час не працював і з часом навіть доменне імя було перереєстровано на іншого власника.

У звязку з недоступністю офіційного веб-сайту програмний код ми розмістили тут: opentest_2.3.0._src.zip. Для функціонування системи необхідний php версії 5.6 та СКБД MySQL 5.5.

OptenTest 2.0 використовується Центром ІТКТ з 2011 року. За цей час: систему адаптовано до потреб централізованого управління тестами для проведення вступного, модульного та підсумкового контролю, а також спрощення тестування з іноземних мов; враховано зміни при оновленні до версії 2.3; спрощено імпорт тестових завдань; додано функцію логування дій користувачів-операторів; змінено механізм старту і завершення тестування з метою усунення випадків колізій, особливо при великих навантаженнях чи нестабільному з’єднанні з сервером; додано модуль “Навчання” для самоконтролю студентів та модуль “Статистика навчання”; перероблено інтерфейс модулю “Тестування” для зручності проходження тесту на смартфоні та інше.